Košarkaši Denver Nagetsa savladali su starog rivala i svog velikog dužnika iz prethodne sezone, ekipu Portland Trejlblejzersa, na otvarnaju nove NBA sezone.

Portland je mnogo bolje otvorio meč i već sredinom prve četvrtine imao dvocifrenu prednost (19:9), ali je Denver mirnom igrom već do kraja prve deonice rezultat doveo u egal.

U drugom periodu Nagetsi su bili bolji rival, postepeno su gradili igru i na tri minuta do poluvremena, oni su imali dvocifrenu prednost (49:39). Ipak, Blejzersi su kao i njihovi rivali nešto ranije, meč ponovo doveli u rezultatski egal.

Tako se rezultat kretao sve do tri i po minuta pred kraj meča, kada je Jokić pogodio dve trojke zaredom, odveo Denver na 7 poena prednosti i od tog trenutka, Nagetsi je višu nisu uspustili. Na kraju su slavili rezultatom 108:100.

Naravno, najbolji u redovima tima Majkla Melouna bio je Nikola Jokić.

On je za nešto manje od 24 minuta na parketu ubacio 20 poena, uz 13 skokova i dve asistencije, kao i tri ubačena šuta za tri poena.

Vil Barton ga je ispratio sa 19 poena, Džamal Marej imao je 14, a zanimljivo je da je rezervni centar Mejson Plamli imao čak 5 asistencija.

Sa druge strane bio je raspucani Demijen Lilard, koji je ubacio 32 poena, uz 8 asistencija i 4 skoka, ali je zaista mnogo šutirao i na terenu je proveo gotovo punih 38 minuta.

Nije bilo mnogo njegovih saigrača koji su ga pratili, osim Hasana Vajtsajda koji je ubacio 16 poena i uhvatio sjajnih 19 skokova.

Koliko je ova utakmica bila važna za tim Denvera pokazuje i izjava trenera te ekipe Majkla Melouna.

„Ovo je kao Božićno jutro. Izgubili smo sedmu utakmicu, potrošili celo leto radeći i razmišljajući kako da se unapredimo, prošli kroz pripreme u septembru i konačno smo tu. Ovakvi mečevi su nešto što čekaš i čekaš i obeležiš u kalendaru čim izađe raspored utakmice početkom avgusta“, rekao je Meloun.

Trener Nagetsa posebno bi mogao da bude zadovoljan jednim detaljem.

Kada je Jokić već posle četiri minuta zaradio treći faul i morao na klupu, ogroman doprinos igri Nagetsa dala je klupa. Igrači koji su ušli sa klupe do kraja poluvremena su isporučili 29 poena. A onda je Jokić u četvrtoj četvrtini prikazao nešto što američki novinari zovu „novim oružjem u arsenalu“. Pogodio je tri trojke i napravio ključnu razliku.

Dakle, Nagetsi su već u prvom meču pokazali da su dobro izbalansirani.

To bi tek trebalo da se pokaže u mečevima koji su, makar na papiru, lakši za Melounov tim. Kao što će biti utakmica protiv Finiksa, na otvaranju sezone na domaćem parketu u petak.