Institut za istraživanje korupcije „Kareja“ podneo je krivičnu prijavu Višem javnom tužilaštvu u Beogradu protiv osobe osumnjičene da je angažovala statiste za boravak u Pionirskom parku.

Razgovor koji je novinar televizije N1 Mladen Savatović obavio sa osumnjičenom, na osnovu kojeg se sumnja da radi na angažovanju demonstranata kod Pionirskog parka za novac, priložen je tužilaštvu kao dokazni meterijal.

Institut u obrazloženju prijave navodi da je potrebno „identifikovati sva lica koja su učestvovala u lancu izvršenja tih dela, saizvršioce, pomagače, uključujući i lica koja su angažovana za statiranje u Pionirskom parku“.

U razgovoru novinara N1 i osumnjičene, otkriveno je kako funkcioniše navodni regrutacioni centar za kamp u Pionirskom parku.

Osumnjičena je otkrila da su studenti kod pionirskog, kako kaže, „plaćeni“, da se cifre, navodno, kreću do 80 evra (pominje i 8.000), da postoji više različitih grupa „kampera“, kao i da postoje ljudi u organizaciji koji su zaduženi za regrutaciju svake od tih grupa.

„Srećo, hoćeš ti da budeš student? Gdi ćeš kod mene, majke ti, hoćeš da te ubacim kao studenta? Ovo su studenti, kako da ti kažem – plaćeni. Sede, leže k’o mečke, imaju šator. Međutim, neće da mi kažu cenu. Ja moram da pozovem drugu grupu, da vidim da te uključim. Mislim da je osam hiljada. Ali, oni lažu mene, sad si čuo, sa njima sam pričala, 50 evra – lažu! Oni se smeju. Svi ovde furaju neku priču“, rekla je žena za koju se sumnja da je organizatorka.

Savatović i osumnjičena su se kasnije našli u Karađorđevom parku, a pošto je novinar N1 otkrio da snima, ona je krenula da odlazi, navodeći da ne želi da priča za tu televiziju.

BONUS VIDEO:

Komentara

  1. Vladavlada
    13. marta 2025. 17:49

    Savanović je inače poznat kao objektivan novinar.

  2. Milica
    13. marta 2025. 19:38

    Što vam verujemo.

  3. Goran Kovačević
    14. marta 2025. 01:03

    NVO...? Još malo su prisutni dok ne dođe Trampova kaznena ekspedicija...

  4. Mizantrop
    14. marta 2025. 14:35

    NVO? Ko vas placa izdajnici ?

  5. Петар
    14. marta 2025. 15:08

    Пас лаје само на одређене пролазнике,а на себи сличном , не лаје....

  6. Neso
    14. marta 2025. 16:07

    Krivicne prijave i za vas koji rusite drzavne istitucije krivo vam sto deca koja hoce u skolu borave u parku i nikoga me diraku sta reci za vas koji preko tri meseca blokirate upadate gde stignetw sve bi vas ja pendrecio na prevaspita je bitange

  7. Popovic
    14. marta 2025. 19:46

    Pumpali pa prepumpli, pukli.

  8. Popovic
    14. marta 2025. 19:48

    Prepumpali, pa pukli.

  9. Popovic
    14. marta 2025. 19:50

    Skakavci predavali pa sami pukli.

  10. Zoki
    16. marta 2025. 12:55

    Nadam se da ce zakonom da se ogranici i regulise kako valja rad NVO koje vrsljaju po drzavi .

Ostavite komentar

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Neophodna polja su označena *

Pre slanja komentara, pogledajte i upoznajte se sa uslovima i pravima korišćenja.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.