Novosadski studenti organizuju danas pomen povodom 16 meseci od pada nadstrešnice Železničke stanice koja je usmrtila 16 ljudi.

Oni su pozvali na skup u 11.52 časova kod Železničke stanice.

Najavljeno je 16-minuta ćutanja na toj raskrsnici.

Čelično-betonska nadstrešnica tada tek renovirane Železničke stanice je 1. novembra 2024. u 11.52 sati pala na ljude.

Na licu mesta poginulo je 14 osoba, među kojima su i dve devojčice, a troje je veoma teško povređeno. Dvoje povređenih je kasnije umrlo od povreda, a jedina preživela je veoma teško povređena, sa trajnim invaliditetom.

Novosadski studenti su odmah pozvali na odgovornost i od tada traju studentski i građanski protesti u celoj Srbiji.

Ostavite komentar

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Neophodna polja su označena *

Pre slanja komentara, pogledajte i upoznajte se sa uslovima i pravima korišćenja.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.