Denver Nagetsi su dvanaesti put zaredom pobedili Minesotu. Do pobede su, kako to Nagetsi često znaju, došli težim putem. Na kraju je bilo 93:91 za ekipu Nikole Jokića, a najveću prednost od četiri poena su ostvarili pred sam kraj utakmice. Minesota je tokom utakmice imala i 14 poena prednosti.

Nikola Jokić je postigao 26 poena i imao čak 19 skokova. Plej Monte Moris je na dva minuta pred postigao koš za prednost Nagetsa 91:89, Jokić je potom dodao dva slobodna bacanja, a igrači Minesote se nisu najbolje snašli u zabršnici, iako je Karl Entoni Tauns, prva zvezda Timbervulfsa isforsirao jednu izgubljenu loptu Nikole Jokića.

Denver je, na papiru, jača ekipa od Minesote, koja dosta luta poslednjih godina, iako su praveći tim oko Taunsa pre nekoliko godina bili i korak ispred Denvera. Sada se, međutim, očekuje da Nagetsi lakše izađu na kraj sa ovim protivnikom.

U njihovu odbranu, imali su zaista ludih 24 sata iza sebe. Prvo su kod kuće pobedili Dalas 106-75, da bi se odmah uputili na gostovanje u Mineapolis, gde su u hotel stigli tek u 4 ujutru.

„Pobediti kod kuće, a potom otići u hotel u četiri ujutru i momci koji nisu mogli da odu na spavanje pre pet sati ujutru, i da posle toga pobede u ovoj zaista opakoj utakmici, to govori od čega je ova ekipa sastavljena“, rekao je trener Nagetsa Majk Meloun.

Jedan od junaka je i Vil Barton koji je odigrao odličnu odbranu u poslednjem pokušaju Minesote (pripomogao je i Jokić u odbrani).

„Šampionski timovi rade ovakve stvari“, rekao je Barton.

On je zaustavio na kraju utakmice razigranog (nekadašnjeg saigrača) Malika Bislija, koji je postigao šest trojki.

Od srpskih košarkaša, sinoć su igrali i Bogdan Bogdanović, Nemanja Bjelica i Aleksej Pokuševski.

Atlanta je ubedljivo poražena od Filadeldije 122:94, a Bogdanović je postigao 13 poena za 29 minuta.

Bjelica i Pokuševski su igrali jedan protiv drugog. Golden Stejt je pobedio Oklahomu 103:82, a Bjelica je za 20 minuta postigao 6 poena. U ekipi poraženih Pokuševski je za 19 minuta postigao 7 poena uz 9 skokova.