Ni nakon 20. kola Serije A neće se promeniti lider pošto je Milan porazio Bolonju u jednom prilično zanimljivom meču sa 2:0.

Siniša Mihajlović je u toku utakmice imao „situaciju“ sa Zlatanom Ibrahimovićem.

Srpski trener je želeo da se malo našali, a malo „isprovocira“ Šveđanina kod izvođenja penala – i uspeo je.

Najpre je u 26. minutu sviran penal za „rosonere“, na kreč je stavio loptu Zlatan Ibrahimović koji je prilično loše šutirao, a kako ga je Skorupski pročitao, nije bilo problema da odbrani.

Prethodila je zanimljiva situacija u kojoj je glavnu ulogu imao Mihajlović, srpski trener je „provocirao“ i dekoncentrisao Ibrahimovića tako što je sa klupe vikao: „Ne brini, on ne zna da šutira penale“.

Nije Ibrahimović iz penala doneo prednost gostima, ali jeste Ante Rebić u nastavku te akcije pošto je pokupio odbitak i poslao loptu u mrežu.

U 55. minutu je dosuđen novi kazneni udarac za Milan, što je izbacilo iz takta Sinišu Mihajlovića koji je burno reagovao i zaradio crveni karton. Frank Kesi je izveo penal i postavio konačnih 2:0.

U 81. minutu je Poli bio strelac utešnog pogotka domaće ekipe.