Najbolji teniser sveta Novak Đoković nije uspeo da se plasira u polufinale Rolan Garosa, pošto je u četvrtfinalu izgubio od Španca Rafaela Nadala sa 2:6, 6:4, 2:6, 6:7(4).

Nakon meča, Đoković je rekao da ne može da pronađe jedan element koji je odlučio četvrtfinale Rolan Garosa protiv Rafaela Nadala, ali je i dodao da je publika preokrenula meč.

„Teško je izabrati jedan element (koji je odlučio). Verovatno je to moj bekhend koji me nije služio, mnogo grešaka… On je to koristio, servirao mi je uglavnom na bekhend. Iako sam ubacivao ritern, ti udarci su bili kratki, pa je mogao da diktira tempo iz forhenda, iz sredine terena“, rekao je Đoković na konferenciji za novinare posle meča.

„Ušao sam u meč sredinom drugog seta, iako je on treći dobio lagano. Četvrti sam ja mogao da dobijem i da se ode u peti. Tada bi sve bilo otvoreno. Šteta. Imao sam dve set lopte, servis…“, rekao je Đoković.

„Publika je preokrenula meč, ona je bila 99,9 odsto na njegovoj strani i to je to, nema šta. Oni su ga podigli u tim momentima kada mu je trebalo. Šteta. Ovo je veliki meč, veliki značaj, svestan sam toga i naravno da je uvek razočarenje veliko kad izgubiš od najvećeg rivala“, dodao je srpski teniser.

Novinare je zanimalo i da li je ljut na sebe što nije iskoristio dve set lopte u četvrtom setu.

„Normalno je nakon ovakvog meča da si razočaran i ljut, ali sa druge strane moraš da prihvatiš. Nije ni prvi ni poslednji poraz“, rekao je Đoković.

Bio je ovo 59. duel velikih rivala i 29. pobeda španskog tenisera do koje je stigao posle četiri sata i 11 minuta igre na terenu „Filip Šatrije“.

Naredni protivnik Nadalu na putu ka 14. tituli u Parizu i 22. grend slem trofeju biće Nemac Aleksander Zverev koji je u četvrtfinalu eliminisao Španca Karlosa Alkarasa.

Prvi gem na meču, koji je trajao deset minuta, najavio je da će aktuelni šampion Rolan Garosa i osvajač 13 titula u Parizu voditi veliku borbu.

Nadal je u tom gemu iskoristio treću brejk loptu, a potom je potvrdio brejk za 2:0 na početku meča. Đokovića u tom delu igre nije služio servis, nizao je greške, pa je Nadal još jednim brejkom stigao do 4:1 nakon čega je mirno priveo taj deo igre kraju.

Baš kao i u prvom setu, Nadal je i drugi set brejkom. Posle 13 minuta igre i šest propuštenih, Nadal je iskoristio sedmu brejk loptu i poveo sa 1:0. Đoković je bio potpuno van ritma, mnogo je grešio, pa je Nadal uz novi brejk poveo sa 3:0.

Đoković je od tog trenutka podigao nivo igre, vratio je brejk i smanjio na 3:2. Usledio je potom još jedan maratonski gem od 17 minuta u kojem je Đoković iskoristio petu brejk loptu i tako se potpuno vratio u drugi set.

U desetom gemu drugog seta Đoković je propustio prvu, ali ne i drugu set loptu pa je posle ukupno dva sata i 18 minuta igre na semaforu pisalo 1:1. Samo drugi set trajao je sat i 28 minuta.

I treći set je počeo brejkom Nadala, s tim da je ovaj uzeo bez izgubljenog poena, da bi u petom gemu novim brejkom stigao do 4:1 i tada nije dozvolio Đokoviću da se vrati u set.

Početak četvrtog seta bio je potpuno drugačiji u odnosu na prva tri. Đoković je prvi put na meču uzeo uvodni gem na svoj servis, a potom je uz jedan brejk stigao do vođstva od 3:0.

Đoković je držao tu prednost i pri rezultatu 5:3 je servirao za set i izjednačenje. Međutim, nije iskoristio dve set lopte, da bi Nadal realizovao drugu brejk loptu čime je ostao u setu.

Do kraja seta teniseri su bili sigurni na svoj servis, pa je sve rešeno u taj-brejku. Španac je brzo došao do 6:1, Đoković spasio tri meč lopte, ali nije mogao i četvrtu pa je Nadal slavio sa 7:4.