(Beta) – Fudbaleri Fulama i Liverpula odigrali su danas u Londonu nerešeno 2:2, u utakmici prvog kola Premijer lige.

Dvostruki strelac za Fulam bio je srpski reprezentativac Aleksandar Mitrović, u 32. i u 72. minutu sa penala, dok su golove za Liverpul postigli Darvin Nunjes u 64. i Mohamed Salah u 80. minutu.

Povratnik u Premijer ligu, ekipa Fulama je odigrala dobar meč na Krejven Kotidžu, dva puta je vodila, ali je vicešampion Engleske uspeo da stigne do izjednačenja i boda.

Fulam je do prednosti je stigao u 32. minutu kada je Mitrović prvi put zatresao mežu Alisona Bekera. Keni Tete prošao po desnoj strani i uputio odličan centaršut, a Mitrović je nadvisio u skoku Trenta Aleksander Arnolda i glavom loptu poslao u mrežu „crvenih“.

Liverpul je bio opasniji tek po ulasku Nunjesa u drugom poluvremenu, a upravo je on u 64. minutu doneo izjednačenje ekipi Jirgena Klopa.

Domaća ekipa je do novog vođstva stigla u 72. minutu pošto je siguran sa bele tačke bio Mitrović. Prethodno je srpski napadač i iznudio penal pošto ga je u kaznenom prostora srušio Virdžil van Dajk.

Konačan rezultat je u 80. minutu postavio Salah, nakon asistencije Nunjesa.

Liverpul je u samoj završnici meča mogao do preokreta, ali je sjajan udarac Hendersona „zaustavila“ prečka.

Fudbaleri Fulama će u drugom kolu Premijer lige gostovati Vulverhemtonu, dok će ekipa Jirgena Klopa dočekati Kristal Palas.