Ukidanje sankcija na iransku naftu omogućilo bi isporuke Aziji u roku od tri ili četiri dana, izjavio je danas ministar energetike Sjedinjenih Američkih Država (SAD) Kris Rajt.

„Za nekoliko dana, za tri ili četiri dana, ta nafta će početi da stiže u luke“, rekao je Rajt u intervjuu američkoj Foks biznis mreži, prenosi agencija Rojters.

Rajt je naveo da će nesankcionisana nafta zatim biti rafinirana i plasirana na tržište u narednih mesec i po dana.

„Mislim da će se većina te nafte apsorbovati u narednih 30 do 45 dana“, ocenio je on.

Podsetimo, ministar finansija SAD Skot Besent izjavio je juče da bi Vašington uskoro mogao da ukine sankcije na iransku naftu koja je zaglavljena na brodovima tankerima, dok pokušava da obuzda rastuće cene goriva zbog zatvaranja Ormuskog moreuza.

Ostavite komentar

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Neophodna polja su označena *

Pre slanja komentara, pogledajte i upoznajte se sa uslovima i pravima korišćenja.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.