Nafta iz strateških rezervi biće puštena odmah u Aziji i Okeaniji, a počev od kraja marta u Americi i Evropi, saopštila je danas Međunarodna agencija za energiju, preneo je pariski list Mond (Le Monde) na svom sajtu.

Agencija je to saopštila posle odluke zemalja članica da oslobode deo tih rezervi kako bi ublažile skok cena izazvan ratom na Bliskom istoku.

Ta organizacija je u sredu odlučila da oslobodi oko 400 miliona barela nafte.

To je šesto oslobađanje strateških rezervi u istoriji institucije, koja je stvorena pre više od 50 godina, i najveće ikada.

Ostavite komentar

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Neophodna polja su označena *

Pre slanja komentara, pogledajte i upoznajte se sa uslovima i pravima korišćenja.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.