Fudbaleri Belgije pobedili su selekciju Finske rezultatom 2:0 u trećem meču Grupe B na Evropskom prvenstvu, u utakmici koja je odigrana u Sankt Peterburgu.

Strelci su bili Lukaš Hradecki u 74. minutu (autogol) i Romelu Lukaku u 81. minutu.

Iako je Belgija obezbedila plasman u osminu finala, selektor „Crvenih đavola“ Roberto Martines odlučio je da izvede najjači sastav protiv Finske.

Belgiji je odgovaralo i nerešeno za prvo mesto, dok je Finskoj bod osiguravao prolaz u osminu finala.

Finska je čak prva pripretila. Dva puta su Finci bili kaznenom prostoru Belgijanaca, ali bez uspeha. A onda se Belgija oslobodila, kao i Lukaku, koji je nakon nekoliko pokušaja uspeo da pobegne odbrani Finaca. Šutirao je vrlo snažno, ali je bio i u ofsajdu.

Ubrzo se razigrao i Kevin de Brujne. Napravio je pravu pometnju u kaznenom prostoru Finaca. Pobegao je čuvarima, uputio centaršut, a Finci su umalo postigli autogol. Pokušao je Aksel Vitsel da pokupi odbitak, ali bezuspešno.

Pred kraj poluvremena još jednom je pokušao Lukaku. Pošteno je namučio golmana Finaca.

U nastavku, Belgijanci su nastavili da prete. Pokušao je Naser Čadli u 57. minutu, iskosa sa leve strane, ali ponovo prilično bezopasno po gol Finaca. Potom je pokušao i Eden Azar. Bio je u idealnoj šansi posle dodavanja Vicela, ali ponovo je odbranio Hradecki.

Lukaku je pogodio u 66. minutu, ali je nakon pregleda u VAR sobi utvrđeno da je fudbaler Intera bio u ofsajdu. Minimalnom.

Desetak minuta kasnije, Tomas Vermalen je gađao glavom, udarila je lopta u stativu, pa, do tada, odličnog Hradeckog. Na kraju, autogol najboljeg pojedinca u redovima Finske.

Sedam minuta kasnije Lukaku je obezbedio trijumf Belgijancima.

Naposletku, Belgija je prva, Danska druga, dok Finci sa treće pozicije čekaju ostale rezultate, nadajući se da će kao jedna od četiri najbolje trećeplasirane reprezentacije izboriti nokaut fazu.