(Beta) – Košarkaši Crvene zvezde pobedili su večeras u gostima Asvel sa 76:60 (17:19, 20:23, 19:11, 20:7), u meču 32. kola Evrolige.

Zvezdu je do pobede predvodio Ognjen Dobrić sa 18 poena, a pratili su ga Fakundo Kampaco sa 11 i Luka Vildoza i Bendžamin Bentil sa po 10 poena.

Kod Asvela se izdvojio Nando De Kolo sa 14 poena.

Zvezda je lošije odigrala prvo poluvreme i na pauzu je otišla sa pet poena zaostatka 37:42.

U nastavku crveno-beli su popravili igru, prvenstveno u fazi odbrane, i na kraju stigli i do ubedljive pobede.

I pored ove pobede, Zvezda je, zbog rezultata u ostalim mečevima, izgubila šanse za plasman među osam i plej-of Evrolige.

Zvezda je 11. sa 15 pobeda i 17 poraza, a Asvel je na poslednjem, 18. mestu sa osam pobeda i 24 poraza.

U narednom kolu, Zvezda će dočekati Olimpijakos, dok će Asvel gostovati Baskoniji.

Ranije večeras, Baskonija je kao domaćin pobedila Fenerbahče sa 92:69, dok je Olimpijakos u atinskom derbiju savladao Panatinaikos sa 81:73.