Košarkaši Denvera doživeli su poraz od Golden Stejt Voriorsa rezultatom 116:102.

Šest poena prednosti na kraju prve četvrtine ekspresno su se pretvorili u 16 poena prednosti, pa je Denver na poluvreme otišao sa velim zaostatkom – 59:43.

Treći period bio je vrlo buran. Do tada najbolji igrač na parketu, Kevin Durent, zaradio je isključenje.

Durent je smatrao da je fauliran prilikom jednog šuta za tri poena, sudija nije dosudio ništa osim tehničke greške Durentu zbog prigovora. S obzirom na to da je nastavio sa prigovorima, a sudije u NBA ligi imaju nultu toleranciju za tako nešto, Durent je poslat u svlačionicu.

Bez obzira na rano isključenje, on je ubacio 21 poen uz šest asistencija. Gotovo sve asistencije koje je podelio bile su upućene najboljem igraču utakmice Demarkusu Kazinsu. Centar Voriorsa pravio je velike probleme Denveru pod košem, a povezao je 28 poena, 12 skokova i pet asistencija.

Sa druge strane, izabranici Majkla Melouna nisu bili raspoloženi u košgeterskom smislu. Nijedan igrač Denvera nije došao do brojke 20 na kontu poena, a najefikasniji je bio Džamal Marej sa 17.

„Još jednom su nas lupili po ustima. Više od pobede ili poraza, od bilo čega drugog, želim da vidim da mi prvi udarimo. Da dobro otvorimo utakmicu, a ne da posle tri minuta gubimo 15 poena razlike“, rekao je rezignirani Meloun po završetku utakmice.

Nikola Jokić je za 27 minuta na parketu ubacio 10 poena i pored toga upisao po pet skokova i asistencija, kao i četiri ukradene lopte.

„Uzimali smo dobre, otvorene šuteve. Dešavalo se zaista da malo duže držimo loptu u napadu, ali na kraju dana možemo reći da smo stvorili dobre prilike u napadu ali da ih nismo iskoristili“, rekao je Jokić.

Posle poraza od direktnog konkurenta za prvo mesto Zapada, Nagetsi zaostaju dve pobede za Voriorsima, a moraće da strepe i za drugo mesto, zbog lakog rasporeda Hjuston Rokitsa do kraja regularnog dela sezone.

Četiri pobede u narednih pet utakmica, Nagetsima bi garantovale drugo mesto iduel sa sedmoplasiranim timom Zapadne konferencije. Prema trenutnoj situaciji, to bi mogao da bude San Antonio.