Košarkaši Denvera savladali su danas u gostima ekipu Jute sa 130:117 i tako upisali sedmu uzastopnu pobedu u NBA ligi.

Srpski centar Nikola Jokić upisao je 15 poena, 17 skokova i 12 asistencija za svoj peti tripl-dabl u poslednjih šest utakmica.

Jokić je na taj način zvanično stigao do tripl-dabl proseka po utakmici drugu godinu zaredom i pridružio se bivšem saigraču Raselu Vestbruku u ovom ekskluzivnom klubu.

Džamal Marej je pogodio deset trojki i meč završio kao najefikasniji u redovima Nagetsa sa 37 poena, Kameron Džonson je dodao 19, a Kristijan Braun 18 poena.

Jutu, koja je doživela sedmi poraz u nizu, predvodio je Brajs Sensabo sa 28 poena, dok je Kajl Filipovski ubacio 25 poena uz 12 skokova.

Denver je četvrti na tabeli Zapadne konferencije sa 49 pobeda i 28 poraza.

Sakramento pobedio Rajakovićev Toronto

Košarkaši Sakramenta su u gostima pobedili Toronto sa 123:115, predvođeni Demarom Derozanom koji je ubacio 28 poena.

Derozan je stigao do brojke od 26.688 poena u karijeri, čime je pretekao Dominika Vilkinsa na 17. mestu na listi svih vremena.

Isti broj poena ubacio je i Prešes Ačijuva, uz 19 skokova, dok je Malik Monk dodao 18 poena za Kingse koji su prekinuli niz od četiri poraza.

U timu Darka Rajakovića, Ardžej Beret i Kolin Marej Bojls su postigli po 20 poena. Toronto je šesti na tabeli Istoka sa skorom 42/34, a isti broj pobeda i poraza ima i Filadelfija na sedmoj poziciji.

Boston savladao Majami, Jović ponovo nije igrao

Košarkaši Bostona su u gostima pobedili Majami sa 147:129, pre svega zahvaljujući rekordnoj prvoj četvrtini u kojoj su postigli čak 53 poena i dobili je sa 20 poena razlike.

Seltikse, drugoplasirane na Istoku, predvodio je Džejlen Braun sa 43 poena, dok je Džejson Tejtum upisao tripl-dabl sa 25 poena, 18 skokova i 11 asistencija.

U timu Majamija, koji je ostao na desetoj poziciji na Istoku, najbolji je bio Bem Adebajo sa 29 poena i deset skokova, dok je Devion Mičel dodao 21 poen. Srpski košarkaš Nikola Jović nije igrao.

Vukčevićevih 17 poena u porazu od Filadelfije

Filadelfija je u gostima pobedila Vašington sa 153:131.

Najzaslužniji za pobedu Filadelfije bio je Pol Džordž sa 39 poena, a najbolje su ga pratili Tajris Maksi sa 28 i Vidžej Edžkom sa 23 poena.

Entoni Gil je bio najefikasniji u timu Vašingtona, dok je srpski košarkaš Tristan Vukčević za 11 minuta na parketu upisao 17 poena i po dva skoka i asistencije.

Ostale utakmice

Košarkaši Njujorka su slavili protiv Memfisa sa 130:119, uz tripl-dabl Karla Entonija Taunsa (20 poena, po 11 skokova i asistencija), Hjuston je zabeležio četvrtu pobedu u nizu pošto je bio bolji od Milvokija sa 119:113, dok je Atlanta bila sigurna protiv Orlanda sa 130:101.

Košarkaši Indijane pobedili su Čikago sa 145:126, uz 25 poena Paskala Sijakama, dok je San Antonio savladao Golden Stejt sa 127:113 za svoju desetu uzastopnu pobedu.

Ostavite komentar

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Neophodna polja su označena *

Pre slanja komentara, pogledajte i upoznajte se sa uslovima i pravima korišćenja.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.