Košarkaši Denvera poraženi su sinoć od Portland Trejlblejzersa, rezultatom 115:107.

U najvećem delu utakmice, Nagetsi su bili u podređenom položaju, jureći rezultatki zaostatak. Na poluvremenu je bilo 60:49, a do kraja utakmice samo su uspeli da smanje prednost Portlanda.

Jedan od ključnih faktora za takav rezultat, bio je neigranje Nikole Jokića, odnosno, odluka trenerq Majka Melouna da odmori najbolje igrače pred kraj regularnog dela sezone. Osim srpskog košarkaša, odmarali su i Džamal Marej i Pol Milsap.

„Ovo je bila duga sezona, preduga. Umorni su. Nijedan od trojice košarkaša nije imao utakmicu pauze od početka sezone. To što njih trojica nisu bili na parketu, ne znači da nismo na njega izašli da pobedimo i da se takmičimo“, rekao je Meloun.

On je američkim novinarima ispričao da je jedini otpor takvoj odluci pružao Nikola Jokić, „koji se ponosi svojom izdržljivošću“.

U njihovom odsustvu najefikasniji u timu Nagetsa bio je Geri Heris sa 18 poena, dok je Mejson Plamli upisao dabl-dabl: 10 poena i 11 skokova.

Do kraja regularnog dela sezone Denveru su ostala dva meča, dok bi Hjuston Rokitsi trebalo da odigraju još jedan meč. Ukoliko Nagetsi ostvare pobede u oba meča, sigurno će ostati na drugoj poziciji, što bi ih u ovom trenutku vodilo na San Antonio u plej-ofu, mada će i na šestoj, sedmoj i osmoj poziciji biti još neizvesnosti.

S druge strane, Hjuston očekuje težak ispit protiv Oklahome predvođene Raselom Vestbrukom koja se takođe bori za što povoljniji plasman.

Sinoć su svoj meč igrali i Sakramento Kingsi. U porazu od Nju Orleansa (129:133) Bjelica je upisao 15 poena za 20 minuta na parketu, dok je Bogdanović za osam minuta duže zabeležio 16 poena i pet skokova.