Košarkaši Denvera poraženi su od San Antonija rezulatom 118:108, u trećem meču prve runde plej-ofa.

Izabranici Grega Popovića imali su devet poena prednosti na kraju prve deonice, a Nagetsi su uspeli da uvedu meč u egal do poluvremena. Iako su Sparsi bili znatno raspoloženiji, igralo se na razliku od dva poseda sve do sredine četvrte četvrtine.

Tada je Belineli pogodio trojku, a zatim u sledećem napadu Derik Vajt šut za dva poena i meč je bio prelomljen.

Upravo je Vajt bio „iks faktor“ u redovima tima iz Teksasa, a mladi košarkaš je postigao čak 36 poena, uz po pet skokova i asistencija. Pratili su ga Derozan sa 25 i Oldridž sa 18 ubačenih poena.

„Bio je briljantan. Radio je sve što je želeo. U napadu je bio odličan, a odbranu igrao u dresovima naših igrača. Đavolski dobra partija jednog mladog košarkaša“, rekao je Meloun posle utakmice na pitanja o partiji Derika Vajta.

U poraženoj ekipi nije bilo „iks faktora“.

Nikola Jokić jedini je bio raspoložen i razigran od početka meča. Završio ga je sa 22 poena, osam skokova i sedam asistencija. Trpeo je udvajanja, razigravao, šutira više nego obično, ali to nije bilo dovoljno.

Ono što je Džamal Marej bio u utakmici broj 2, u trenutku kada je Majkl Meloun vikao „šifra crveno“, mogao je da bude Malik Bizli u trećoj utakmici, ali se kasno probudio sa tri trojke u poslednjoj deonici i ukupno 20 poena.

Mnogi su se pitali da li je Melounovoj ekipi bilo potrebno više odmora između dva meča. On tvrdi upravo suprotno.

„Ne valja preterati u analiziranju. Ako previše puta pustiš materijal iz prve utakmice, to posle nekog vremena postane naporno. Ok, pobedili smo u drugoj utakmici. Ok, izgubili smo treću. Idemo dalje“, zaključio je Meloun.

Četvrta utakmica na programu je u subotu.