“Irac” u pet kategorija, dominacija Netfliksa i nijedna žena među rediteljima (opet): Objavljene su nominacije za Zlatni globus

0
Foto: Profimedia

Zvanično su objavljene nominacije za ovogodišnju dodelu Zlatnog globusa. U nastavku pogledajte ko su nominovani u svim takmičarskim kategorijama.

Televizija

Najbolji glumac u televizijskoj seriji – mjuzikl ili komedija

Majkl Daglas (“The Kominsky Method”)

Bil Hejder (“Barry”)

Ben Plat (“The Politician”)

Pol Rud (“Living with Yourself”)

Rami Jusef (“Ramy”)

Najbolja glumica u televizijskoj seriji – mjuzikl ili komedija

Kristina Eplgejt (“Dead to Me”)

Rejčel Brošanan (“The Marvelous Mrs. Maisel”)

Kirsten Danst (“On Becoming a God in Central Florida”)

Nataša Lajon (“Russian Doll”)

Fibi Voler Bridž (“Fleabag”)

Najbolji glumac u televizijskoj seriji – drama

Brajan Koks (“Succession”)

Kit Harington (“Game of Thrones”)

Rami Malek (“Mr. Robot”)

Tobajas Menzis (“The Crown”)

Bili Porter (“Pose”)

Najbolja glumica u televizijskoj seriji – drama

Dženifer Eniston (“The Morning Show”)

Olivija Kolman (“The Crown”)

Džodi Komer (“Killing Eve”)

Nikol Kidman (“Big Little Lies”)

Riz Viderspun (“Big Little Lies”)

Najbolji glumac u miniseriji

Kristofer Abot (“Catch-22”)

Saša Baron Koen (“The Spy”)

Rasel Krou (“The Loudest Voice”)

Džered Heris (“Chernobyl”)

Sem Rokvel (“Fosse/Verdon”)

Najbolja glumica u miniseriji

Kejtlin Dever (“Unbelievable”)

Džoi King (“The Act”)

Helen Miren (“Catherine the Great”)

Merit Viver (“Unbelievable”)

Mišel Vilijams (“Fosse/Verdon”)

Najbolja televizijska miniserija

“Catch-22”

“Chernobyl”

“Fosse/Verdon”

The Loudest Voice

“Unbelievable”

Najbolja sporedna glumica

Patriša Arket (“The Act”)

Helena Bonam Karter (“The Crown”)

Toni Kolet

Meril Strip (“Big Little Lies”)

Emili Votson (“Chernobyl”)

Najbolji sporedni glumac

Alan Arkin (“The Kominsky Method”)

Kijeran Kalkin (“Succession”)

Endru Skot (“Fleabag”)

Stelan Skarsgard (“Chernobyl”)

Henri Vinkler (“Barry”)

Najbolja serijadrama

“Big Little Lies”

“The Crown”

“Killing Eve”

“The Morning Show”

“Succession”

Najbolja serija u žanru komedije i mjuzikla

“Barry”

“Fleabag”

“The Kominsky Method”

“The Marvelous Mrs. Maisel”

“The Politician”

Filmovi

Najbolji film u žanrovima mjuzikla i komedije

“Once Upon a Time in Hollywood”

“Jojo Rabbit”

“Knives Out”

“Rocketman”

“Dolemite Is My Name”

Najbolji film – drama

“The Irishman”

“Marriage Story”

“1917”

“Joker”

“The Two Popes”

Najbolji strani film

“The Farewell”

“Pain and Glory”

“Portrait of a Lady on Fire”

“Parasite”

“Les Misérables”

Najbolji scenario za igrani film

Noa Baumbah (“Marriage Story”)

Bong Jun-ho i Han Jin-von (“Parasite”)

Entoni Mekarten (“The Two Popes”)

Kventin Tarantino (“Once Upon a Time in Hollywood”)

Stiven Zailijan (“The Irishman”)

Najbolja originalna pesma

“Beautiful Ghosts” (“Cats”)

“(I’m Gonna) Love Me Again” (“Rocketman”)

“Into the Unknown” (“Frozen II”)

“Spirit” (“The Lion King”)

“Stand Up” (“Harriet”)

Najbolji glumac u sporednoj ulozi

Tom Henks (“A Beautiful Day in the Neighborhood”)

Entoni Hopkins (“The Two Popes”)

Al Paćino (“The Irishman”)

Džo Peši (“The Irishman”)

Bred Pit (“Once Upon a Time in Hollywood”)

Najbolja glumica u sporednoj ulozi

Keti Bejts (“Richard Jewell”)

Anet Bening (“The Report”)

Lora Dern (“Marriage Story”)

Dženifer Lopez (“Hustlers”)

Margo Robi (“Bombshell”)

Najbolji glumac u žanru mjuzikla ili komedije

Danijel Krejg (“Knives Out”)

Roman Grifin Dejvis (“Jojo Rabbit”)

Leonardo Dikaprio (“Once Upon a Time in Hollywood”)

Taron Egerton (“Rocketman”)

Edi Marfi (“Dolemite Is My Name”)

Najbolji animirani film

“Frozen II”

“How to Train Your Dragon: The Hidden World”

“Missing Link”

“Toy Story 4”

“Lion King”

Najbolji glumac

Kristijan Bejl (“Ford v Ferrari”)

Antonio Banderas (“Pain and Glory”)

Adam Drajver (“Marriage Story”)

Hoakin Finiks (“Joker”)

Džonatan Prajs (“The Two Popes”)

Najbolja glumica

Sintija Erivo (“Harriet”)

Skarlet Johanson (“Marriage Story”)

Saoirse Ronan (“Little Women”)

Šarliz Tejron (“Bombshell”)

Rene Zelveger (“Judy”)

Najbolja glumica u žanru komedije ili mjuzikla

Akvafina (“The Farewell”)

Ana de Armas (“Knives Out”)

Kejt Blanšet (“Where’d You Go, Bernadette”)

Bini Feldstajn (“Booksmart”)

Ema Tompson (“Late Night”)

Najbolji glumac u žanru komedije ili mjuzikla

Danijel Krejg (“Knives Out”)

Roman Grifin Dejvis (“Jojo Rabbit”)

Leonardo Dikaprio (“Once Upon a Time… In Hollywood”)

Taron Egerton (“Rocketman”)

Edi Marfi (“Dolemite is My Name”)

Najbolji reditelj

Bong Jun-ho (“Parasite”)

Sem Mendez (“1917”)

Tod Filips (“Joker”)

Martin Skorseze (“The Irishman”)

Kventin Tarantino (“Once Upon a Time in Hollywood”)