Vaterpolisti Srbije poraženi su u duelu sa Hrvatskom rezultatom 14:12 u okviru grupne faze Olimpijskih igara u Tokiju.

Srbija je loše otvorila meč i već posle pet minuta igre Hrvatska je imala tri gola prednosti. Stvar se u nekoliko narednih napada nije popravila, iako je Savić pokušavao da rotira, već su Barakude otišle na 5:1.

Ipak, nekoliko važnih golova Filipovića i buđenje Mandića, našeg dosadašnjeg najboljeg strelca na Igrama u Tokiju, ali i Jakšića, inicirali su seriju od 7:3.

Pri rezultatu 8:8 Srbija je primilija jedan jeftin gol, zatim u finišu treće deonice još jedan pa je u poslednju ušla sa minusom od dva gola.

Pošto su Delfini u poslednju četvrtinu ušli sa igračem manje, Hrvatska je odmah na početku poslednje deonice uzela tajm-aut. Tako je prednost Hrvatske brzo vraćena na tri gola.

Od tog trenutka, Barakude su potpuno preuzele kontrolu. I kada je bilo prilika da se približimo, Bijač je odlično branio.

Na kraju ubedljiva pobeda Hrvatske.

Srbija je sada na dve pobede i dva poraza, a u ponedeljak našu selekciju čeka duel sa reprezentacijom Crne Gore.