Ponovo je Lajpcig za Zvezdu bio prejak.

Fudbaleri Crvene zvezde poraženi su večeras u Beogradu od ekipe Red Bul Lajpciga rezultatom 1:2 u okviru četvrtog kola grupne faze Lige šampiona.

Zvezda je u meč ušla veoma nesigurno, bez jasnog rešenja za izuzetno pokretljivog Ćavija Simonsa, koji je već u osmom minutu uspeo da zatrese Glazerovu mrežu. Domaćin je do prave igre došao tek u drugom poluvremenu, posle ulazaka Šerifa Endijajea i Koste Nedeljkovića, a kasnije i Pitera Olajinke. Ipak, sva nadanja na Marakani pala su  u vodu nakon gola Loisa Opende u 77. minutu utakmice, iako je autogol Herkisa u 81. minutu vratio veliku neizvesnost na stadion Rajko Mitić.

Zapravo, može se reći da je Zvezda odigrala dva potpuno različita poluvremena.

Prvo je bilo slabo, prepuno spore i nepovezane igre, nepreciznih pasova. Vidljiv je bio ogroman pritisak koji je okovao noge igračima u crveno-belim dresovima, dok su fudbaleri nemačkog tima sa lakoćom kombinovali i stvarali šanse, piše Sport Klub.

Nakon Simonsovog gola, Zvezda nikako nije dolazila do prilike da ugrozi Nemce, a do kraja poluvremena gosti su propustili još nekoliko dobrih priilka.

Odmah posle pauze Barak Bahar je u igru ubacio Endiaja i Nedeljkovića. Počela je Zvezda mnogo bolje i hrabrije. Ređali su se napadi i šanse i polušanse. Pretili su i gosti, mladi Slovenac Šeško pogodio je stativu.

A onda hladan tuš. Taman kada je Zvezda pritisla goste, gol je postigao RB Lajpcig. Strelac je bio Lois Openda. Nije domaći tim pao, vrlo brzo nakon tog pogotka usledio je autogol na suprotnoj strani – konačno u mreži Nemaca. Ipak, bilo je nedovoljno za izjednačenje.

Zvezda je nastavila da napada nakon toga, a najveću šansu u nadoknadi utakmice propustio je Olajinka, kojem je udarac iskosa sa leve strane odbranio Janis Blasvih.

U narednom kolu grupne faze  (28.11.) Zvezda putuje u Švajcarsku, na megdan Jang Bojsu s kojim će se direktno boriti za evropsko proleće, dok RB Lajpcig očekuje veoma neugodno gostovanje aktuelnom prvaku Engleske i Evrope – Mančester sitiju.