Košarkaška reprezentacija Srbije savladala je Portoriko sa 94:77 u drugom kolu grupne faze Mundobasketa.

Ekipa Svetislava Pešića otvorila je duel gotovo savršeno i već nakon prvih ubačenih poena povela sa 8:0. U narednim minutima prednost je postepeno rasla, da bi u jednom momentu iznosila +18. Nikola Jović je prednjačio postignutim poenima u prvoj četvrtini koju je Srbija završila sa sa prednošću od 27:15.

Druga deonica donela je još jači pritisak srpske reprezentavije. Procenat ubačenih trojki je rastao, pored Jovića raspucao se i Milutinov, a pred odlazak u svlačionicu svoje prve poene je upisao i kapiten Bogdan Bogdanović. Srbija je pokazala svoj pun napadački potencijal u prvom poluvremenu što je reprezentaciji donelo prednost od trideset poena.

U narednom periodu, košarkaši Srbije kao da su se usled velike prednosti opustili i potcenili protivnika. Efikasnost Pešićevih košarkaša je drastično opala, tako da su u poslednjih četiri i po minuta treće četvrtine postigli samo 4 poena. Odličnim šutom za 3 poena, ekipa Portorika je samo u trećoj četvrtini utakmice postigla 31 poen i približila se protivniku na 14 poena razlike.

U poslednjoj četvrtini, Srbija i dalje nije uspela da se konsoliduje tako da je prednost u jednom momentu skoro bila jednocifrena, prvi put od samog početka utakmice. Na kraju ipak Srbija ulazi u seriju 10:0 i sprečava da se utakmica još više zakomplikuje.

„Portoriko je tim koji insistira na brzoj i agresivnoj igri. U slučaju da ne uspete da zaustavite tranziciju u velikom ste problemu. Mi smo u prvom poluvremenu uspeli u tome, u nastavku je došlo do pada, ali je najvažnije da smo stigli do pobede. Mislim da smo odigrali sjajno prvo poluvreme, a cilj kojem težimo je da nivo igre ostane na istom nivou od početka do kraja. Svetsko prvenstvo ne toleriše oscilacije“, sumirao je utakmicu selektor Srbije Svetislav Pešić.

Ovom pobedom, Srbija je obezbedila prolaz u narednu fazu turnira, a poslednju utakmicu grupne faze odigraće prekosutra protiv ekipe Južnog Sudana.