(Beta) – Srpski teniser Novak Djoković plasirao se danas u finale Vimbldona pošto je u polufinalu pobedio Britanca Kamerona Norija sa 2:6, 6:3, 6:2, 6:4.

Šestostruki šampion Vimbldona je do svog osmog finala u Londonu, a ukupno 32. grend slem finala stigao posle dva sata i 34 minuta igre.

Djoković će se za titulu boriti sa Australijancem Nikom Kirjosom koji je u svoje prvo grend slem finale prošao nakon što se Španac Rafael Nadal povukao zbog povrede.

Srpski teniser je loše odigrao prvi set svog 11. vimbldonskog polufinala, dozvolivši protivniku da mu čak tri puta oduzme servis i dobije taj deo igre posle 32 minuta.

U drugom setu je zaigrao bolje, smanjio je broj grešaka i bilo je samo pitanje trenutka kada će prelomiti. Propustio je prve tri brejk lopte u tom setu, ali nije i četvrtu u osmom gemu što je bilo dovoljno za 1:1 u setovima.

Djoković je treći set počeo brejkom, drugi je napravio u petom gemu za prednost od 4:1, nakon čega je taj deo igre sigurno priveo kraju.

I četvri set je počeo brejkom Djokovića, potom je petom gemu propustio četiri prilike da još jednom oduzme servis rivalu, ali mu je brejk s početka seta bio dovoljan za plasman u novo finale Vimbldona.

Pobeda nad Norijem je Djokovićeva 27. uzastopna na Vimbldonu gde nije poražen od 2017. godine.

Finale je na programu u nedelju od 15.00.

Iza Djokovića i Kirjosa su dva medjusobna duela, a oba su pripala Australijancu.