Srpski teniser Novak Đoković plasirao se u polufinale US Opena, pošto je sa 3:1 (5:7, 6:2, 6:2, 6:3) u setovima savladao Italijana Matea Beretinija. Novakov protivnik u polufinalu biće nemački teniser Aleksander Zverev.

Tri i po sata tenisa, veoma izazovan i zahtevan meč odigrao je Novak protiv Matea Beretinija, ali zadatak je ispunjen – ostvarena je pobeda i plasman u polufinale US Opena.

Od samog starta je krenula velika borba za svaki poen, pa je srpski teniser već u prvom servis gemu spasavao dve brejk lopte.

Obojica tenisera držala su svoj servis, uprkos brojnim šansama za brejk.

Ipak, prvi servis protivniku oduzima Beretini i to u veoma nezgodno vreme, u 11. gemu, čime stiče prednost 6:5, da bi potom u narednom gemu potvrdio brejk i osvoji prvi set nakon sat vremena i 18 minuta.

Međutim, po ko zna koji put, izgubljen set nije izbacio najboljeg tenisera sveta iz ritma i fokusa, već ga naterao na znatno bolju partiju.

Novak u nastavku meča podiže kvalitet tenisa na njemu poznatiji nivo, pa u narednih sat i po vremena osvaja dva seta, oba sa 6:2.

U drugom setu napravio je dva brejka, jedan za prednost od 3:1, a drugi za finiš seta.

Slično je bilo i u trećem setu, gde je takođe napravio dva brejka, u drugom i osmom gemu.

Кako je vreme odmicalo, Đoković je sve više dominirao mečom, a Beretini, uprkos krajnjim naporima, se sve manje pitao o ishodu.

Novak je furiozno započeo četvrti set, u kojem je došao do ranog brejka i prednosti od 3:0.

Beretini je uspeo da osvoji tri servis gema, ali je to bilo sve što je italijanski teniser pružio od otpora u, ispostaviće se, poslednjem, četvrtom setu.

Novak je priveo meč kraju bez ikakvih problema, pošto je četvrti set osvojio sa 6:3.

Đoković beleži i četvrtu pobedu protiv Beretinija u karijeri i nastavlja svoj pohod ka osvajanju US Opena i sva četiri Grend slema ove sezone.

Naredna prepreka na tom putu je Nemac Aleksander Zverev, koji je u četvrtfinalu savladao Južnoafrikanca Lojda Harisa 3:0 setovima (7:6, 6:3, 6:4).