
Novak Đoković pobedio je Karlosa Alkaraza u četvrtfinalu Australijan opena rezultatom 3:1 (4:6, 6:4, 6:3, 6:4).
Srpski teniser je tako, nakon više od 3 i po sata lavovske borbe i problema sa mišićem na nozi koje je imao u prvom setu, stigao do 12. polufinala Australijan opena u karijeri.
Tridesetsedmogodišnji Đoković, trenutno sedmi na ATP listi, će se u petak u borbi za mesto u finalu sastati sa Aleksanderom Zverevom koji je ranije danas u četiri seta savladao Tomija Pola.
Đoković je oduzeo servis Alkarasu u drugom gemu prvog seta i poveo 2:0, ali je Španac odmah vratio brejk. Teniseri su posle toga osvajali gemove na svoje servise sve do devetog, kada je Alkaras napravio drugi brejk i poveo 5:4. On je posle toga osvojio gem na svoj servis i osvojio prvi set.
Srpski teniser je u drugom setu poveo 3:0, a Alkaras je uspeo da izjednači na 3:3. Osvajali su zatim gemove na svoje servise sve do 10. kada je Đoković napravio brejk, kojim je osvojio drugi set.
Na početku trećeg seta igrači su bili sigurni prilikom svojih servisa, sve do šestog gema kada je Đoković napravio brejk za 4:2. Alkaras je u narednom gemu vratio brejk, ali mu je odmah Đoković oduzeo servis za vođstvo 5:3. Osvajač 10 titula u Melburnu je zatim osvojio gem na svoj servis i poveo u meču.
Đoković je u prvom gemu četvrtog seta oduzeo servis Alkarasu, prednost brejka je sačuvao do kraja i posle prve meč lopte plasirao se u 50. polufinale grend slem turnira.