Jedna pobeda deli Denver Nagetse od velikog NBA finala, nakon što su kasno jutros u finalu Zapadne konferencije savladali Lejkerse u Los Anđelesu rezultatom 119:108.

Na startu meča Lejkersi su poveli sa 9:7, ali je tada usledila serija Denvera, koji je brzo stekao dvocifrenu prednost (20:9). Dugo su gosti održavali razliku, ali su Lejkersi odgovorili krajem prvog poluvremena.

Domaćin je u jednom trenutku čak uspeo i da izjednači (55:55), ali Denver nije posustajao. Lejkersi su u tim trenucima neprestano udvajali Jokića, što su njegovi saigrači umeli da iskoriste, pa je tako nakon Nikolinih asistencija dve trojke pogodio Kaldvel-Poup i svojoj ekipi ponovo doneo otcepljenje.

Ponovo su potom Lejkersi izjednačili, ovoga puta trojkom Rivsa (71:71), a u životu je nastavio da ih drži Lebron Džejms koji je vezao dve trojke. Neposredno pre početka poslednje četvrtine, Denver je opet uspeo da dođe do vođstva.

Četvrtu deonicu Lejkersi su otvorili Hačimurinom trojkom (85:84), a poslednji put su prednost imali nakon njegovih poena sa linije penala (94:93). Denver je tada ponovo napravio seriju koja im je donela dvocifrenu razliku (104:94), a ispostaviće se i pobedu.

Na kraju, Nikola Jokić utakmicu je završio sa 24 poena, šest skokova i osam asistencija. Sjajan je bio i Marej sa 37 poena, sedam skokova i šest asistencija, a istakli su se još Kaldvel-Poup sa 17, Braun sa 15 i Porter sa 14 poena.

Lejkerse su predvodili Dejvis sa 28 poena i 18 skokova, Lebron sa 23 poena i 13 asistencija, a značajano je doprineo i Rivs koji je ubacio 23 poena.