Košarkaši Denvera poraženi su od strane Juta Džeza, rezultatom 118:108.

Nagetsi su konstantno bili u zaostatku, a Juta je meč prelomila sredinom poslednje četvrtine.

Najveći problem za Denver bio je vrlo slab meč startera, ali su igrači sa klupe, koji su kombinovano ubacili 64 poena, uspeli da održe Nagetse na površini.

„Hvala nebesima na našoj klupi. Bili su sjajni. Uspeli da nadomeste to što smo imali nekoliko momaka u prvoj petorci koji nisu bili u utakmici, iz nepoznatih razloga. Moramo da nastavimo da idemo unapred“, rekao je Meloun nakon poraza.

A najzaslužniji za taj poraz, najveća je zvezda Džeza Donovan Mičel.
Na draftu ga je birao Denver i to kao 13. pika, a onda su se odrekli njegovih usluga u najgorem trejdu tima poslednjih godina. Upravo to im je na terenu pokazao Mičel. On je ubacio 46 poena, uz sedam skokova i četiri asistencije.

U poraženom timu najefikasniji je bio Malik Bizli sa 25 ubačenih poena, dok su ga pratili Monte Moris i Džamal Marej sa po 22.

Jedan od igrača na koje je Meloun aludirao rekavši da „neki nisu bili pristuni“, sigurno je i Nikola Jokić. Sprski centar je odigrao samo 16 minuta i za to vreme ubacio dva (2) poena.

Mogao je ovaj poraz skupo da košta Denver, pa da taktiziranje o kom je Nedeljnik juče pisao bude osuđeno na propast. Trebalo je da Hjuston savlada Oklahomu i Denver bi bio treći. Međutim, Tanderi su bili bolji rezultatom 112:111.

Na kraju treće četvrtine Rokitsi su imali dvocifrenu prednost, ali se ona istopila na pet minuta pred kraj meča. Poslednja dva minuta predstavljala su prostor za košarkaški dvoboj Hardena i Vestbruka, Brada je promašio jedno slobodno bacanje na devet sekundi do kraja i pružio priliku domaćinu da reši utakmicu. To je uradio Pol Džordž trojkom na 1,8 sekundi do kraja.

Portland, treći deo razrešenja regularnog dela, je savladao Los Anđeles Lejkerse.