Profesori Pete beogradske gimnazije saopštili su da je vršilac dužnosti direktorka Danka Nešović tokom jučerašnjeg, završenog jednogodišnjeg mandata izrekla 12 suspenzija zaposlenima i zatražili da to bude preispitano.

U saopštenju koje je preneo Zbor roditelja te škole su naveli imena suspendovanih profesora, pedagoga i psihologa, te zatražila da bude utvrđena odgovornost uprave.

Naveli su da  Nešović suspendovala zbog, kako su ukazali, pružanja podrške učenicima i savesnog obavljanja svog posla.

Ovakav potez uprave ocenili kao grubo kršenje profesionalne etike i ozbiljno odstupanje od osnovnih principa savremene škole.

Odluku da se sankcionišu nastavnici koji su pružili podršku učenicima tumače kao poruka da se u školi kažnjava integritet, dok se podstiče slepa poslušnost.

Zbog toga se traži hitno preispitivanje donetih mera i utvrđivanje odgovornosti,piše u saopštenju.

Smatraju i da obrazovanje ne sme biti talac samovolje pojedinaca niti sredstvo obračuna sa nastavnicima koji postupaju u skladu sa profesijom i savešću.

Ostavite komentar

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Neophodna polja su označena *

Pre slanja komentara, pogledajte i upoznajte se sa uslovima i pravima korišćenja.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.