Nije Kairat u dobrom sećanju navijača Crvene zvezde, a posle poraza od 2:1 u prvoj utakmici dvomeča u okviru kvalifikacija za Ligu šampiona, malo njih nije strepelo. Naročito jer na tribinama nije moglo da bude odraslih navijača zbog kazne izrečene nakon vređanja Zlatana Ibrahimovića.

Ipak, crveno-beli klinci na tribinama, videli su rapsodiju.

Crvena zvezda je doslovno pregazila Kairat u revanšu pobedivši ga 5:0, a bilo je realno da postigne još toliko golova.

Tim Dejana Stankovića poveo je golom Aleksandra Kataija, Dioni je duplirao prednost, a Katai iz slobodnog udarca postavio konačni rezultat prvog poluvremena – 3:0 za Zvezdu.

Svi golovi postignuti su sa distance.

Drugo poluvreme nije donelo drugačiju sliku. Zvezda je nastavila da pritiska, Mirko Ivanić je iskoristio jedan dobar pas Rodića i postigao četvrti gol, a konačan rezultat postavio je Falko.

Kairat nije imao šanse da u revanš unese trunku neizvesnosti.