Fudbaleri Češke plasirali su se u četvrtfinale Evropskog prvenstva, pošto su napravili veliko iznenađenje i savladali Holandiju u Budimpešti rezultatom 2:0 (0:0). U borbi za polufinale igraće protiv selekcije Danske.

Male šanse davale su se Česima protiv Holanđana, koji su bili jedna od tek tri ekipe sa osvojenih maksimalnih devet bodova u grupnoj fazi, ali su odličnom predstavom uspeli slave.

Veliku pomoć pružio im je favorizovani rival, pre svega, Donjel Malen i Matajs de Liht. Prvi je pri rezultatu 0:0 u 53. minutu prokockao neverovatnu šansu, a drugi već u narednom napadu zaradio crveni karton zbog nesmotrenog igranja rukom.

Ekipa Jaroslava Šilhavija rado je prihvatila poklone i preko Tomaša Holeša u 68. i Patrika Šika u 80. minutu izborila plasman među osam najboljih selekcija Starog kontinenta.

Propuštena prilika Malena i isključenje De Lihta jesu bili ključni momenti duela na Puškaš areni, ali je Češka i pre toga bila bolja od Holandije. Zatvorila je sve prilaze golu Tomaša Vaclika i sprečila najefikasniju ekipu na turniru da uputi udarac u okvir gola, prenosi Sport klub.