Uzbudljivo NBA veče donelo je i neke duele koji nisu rešeni u uzbudljivoj završnici. To je utakmica u kojoj su poraženi Sakramento Kingsi i meč u kojem je ubedljivo slavio Dalas.

Sakramento je poražen od Bruklin Netsa rezultatom 116:97 i tako je prekinuta serija odličnih partija igrača koje sa klupe predvodi Luk Volton.

Netsi su postepeno povećavali prednost da bi na kraju ubedljivo slavili.

U dresu Kingsa nije bilo Bogdana Bogdanovića, pa su Kingsi imali jedno važno napadačko oružje manje.

Nemanja Bjelica ubacio je 13 poena i uhvatio 7 skokova, za 31 minuta na parketu.

Sa druge strane, Dalas je trijumfalno dočekao Klivlend i veoma ubedljivo slavio, rezultatom 143:101.

Sve je rešeno u drugoj četvrtini koju su Dončić i drugovi rešili u svoju korist rezultatom 37:16.

Upravo je Slovenac bio najefikasniji na meču – ubacio je 30 poena, uz 14 asistencija i 7 skokova.

Na terenu je bio i Boban Marjanović, koji je za 17 minuta zabeležio 9 poena i 6 skokova.