Košarkaška reprezentacija Srbije savlada je nacionalni tim Češke u meču za peto mesto na Mundobasketu u Kini i tako se pirovom pobedom oprastila od Svetskog prvenstva.

Rezultat 90:81 posledica je igre u trećoj četvrtini kada je Srbija prelomila utakmicu nadoknadivši minus sa poluvremena.

U trećoj deonici razigrao se Stefan Jović koji je povezao dve trojke, podelio nekoliko efektnih asistencija i razmrdao tim. Meč je završio sa 12 poena, 7 skokova i 6 asistencija.

A pre treće četvrtine, za vreme i posle te deonice, blistao je Bogdanović. U ritmu čitavog prvenstva odigrao je odličan meč, u prvom poluvremenu nije promašio koš, a u drugom je vezao nekoliko promašaja kada je poželeo da napravi egzibiciju za publiku.

Ubacio je 31 poen, uz četiri skoka i tri asistencije.

Posebnu pažnju privlači broj skokova Nikole Jokića, koji je uhvatio čak 14 lopti, a razigrao je i Nikolu Milutinova.

Obe reprezentacije su počele utakmicu pomalo dekoncentrisano, što je posledica činjenice da meč nema baš nikakav takmičarski značaj.

Međutim, Česi su se mnogo brže oslobodili dekoncentracije i počeli da kažnjavaju defanzivne greške rivala.

Kada je Srbija skupljala odbranu, Češka je odgovarala šutem za tri poena u čemu je prednjačio centar Martin Peterka koji je pogodio četiri trojke.