
Ministarka rudarstva i energetike Dubravka Đedović Handanović izjavila je da iako su NIS i MOL dobili od američkog OFAK-a licence za dodatnih 30 dana kako bi se završili pregovori o prodaji ruskog udela, sve strane, kako je rekla, gube strpljenje u tom procesu, kao i da je Srbija uradila sve što je do nje, objavio je RTS.
Ministarka Đedović Handanović kaže da „iako su NIS i mađarski Mol dobili dodatnih 30 dana za završetak pregovora, a NIS dodatnih 30 dana da može nesmetano da nastavi da posluje, što poštujemo, sve strane gube strpljenje u ovom procesu“.
„Uradili smo sve da ne budemo kamen spoticanja“
„Srbija je uradila sve što je od nje da ne budemo kamen spoticanja, i ono što je jako važno, u poslednjih 18 meseci smo očuvali, sačuvali naše odnose i sa Sjedinjenim Državama i sa Ruskom Federacijom, a to nije nimalo lako u trenutnim geopolitičkim izazovima“, rekla je Đedović Handanović.
Istakla je da je jako važno za naše građane da nije bilo nikakvih nestašica, bez obzira na sve poteškoće.
„Podsećam, to traje 18 meseci, što nije nimalo kratak period. Građani nisu osetili ni kada je rafinerija stala, ni kada nismo imali dotoka sirove nafte, ni kada se desio konflikt na Bliskom Istoku od pre četiri meseca koji zaista utiče i na dostupnost i sirove nafte i naftnih derivata, ali i na cene, gde smo nastavili da vodimo odgovornu politiku, da zaštitimo sigurnost snabdevanja i da održimo cenovni nivo takav da nad gledamo i da nema naglih povećanja i neočekivanih“, rekla je ministarka.
„još jedna šansa ruskim vlasnicima i MOL-u“
Istakla je da ministarstvo prati situaciju i nastavljamo da radi veoma posvećeno i odgovorno, kao i da će izveštavati javnost transparentno kao i do sada.
„I u narednih 30 dana da damo još jednu šansu da vidimo da li će se pregovori između ruskih vlasnika i mađarskog Mola uspešnije okončati“, poručila je Đedović Handanović.


