
U petak je zvanično predstavljen novi selektor vaterpolo reprezentacije Srbije, naslednik Uroša Stevanovića. U pitanju je proslavljeni igrač Vladimir Vujasinović, piše SportKlub.
Stevanović je posle velike bure u javnosti i izbora Slobodana Sora na mesto presdednika VSS, podneo neopozivu ostavku na mesto selektora Srbije. Stevanović, trener Radničkog iz Kragujevca, sa „Delfinima“ je postao olimpijski šampion u Parizu i evropski prvak u Beogradu.
Mnogo se govorilo i o činjenici da je Stevanovića podržala grupa od čak 11 igrača koji su Srbiji doneli evropsko zlato u Beogradskoj areni početkom godine.
Povodom imenovanja Vujasinovića na mesto selektora, javnosti se u petak obratio Vaterpolo savez Srbije.
Saopštenje VSS prenosimo u celosti:
„Vaterpolo savez Srbije obaveštava javnost da je naš proslavljeni sportista i bivši kapiten reprezentacije, Vladimir Vujasinović, postao novi selektor muške reprezentacije Srbije.
Jedan od najistaknutijih igrača u istoriji srpskog i svetskog vaterpola iza sebe ima bogatu kako igračku, tako i trenersku karijeru.
Vujasinović je bio kapiten reprezentacije i jedan od nosilaca generacije koja je godinama osvajala brojne medalje na najvećim takmičenjima i koja je, nakon perioda embarga i sankcija devedesetih, krenula da krči i trasira put srpskom vaterpolu ka svim velikim uspesima i samom svetskom vrhu. Ona je ostala upisana zlatnim slovima u istoriji najtrofejnijeg srpskog ekipnog sporta.
Kao igrač nastupao je za Primorje, Crvenu zvezdu, Barselonu, Partizan, Romu i Pro Reko, osvojivši 37 klupskih trofeja, uključujući i četiri Evrolige, dok je sa nacionalnim timom na najvećim takmičenjima osvojio četiri zlata (Prvenstvo sveta 2005, Prvenstva Evrope 2001, 2003, 2006), kao i po četiri srebrne i bronzane medalje. 2001. godine proglašen je za najboljeg vaterpolistu sveta.
Po završetku igračke karijere uspešno je radio kao trener u Partizanu, Pro Reku, Novom Beogradu i grčkom Vuljagmeniju. Bio je član stručnog štaba reprezentacije Srbije kao asistent selektora Dejana Savića u najtrofejnijem periodu, kada su osvojene zlatne medalje na Olimpijskim igrama (2016), Prvenstvu sveta (2015), Prvenstvima Evrope (2014. i 2016), kao i Svetskim ligama (2013, 2014, 2015, 2016).
Uvereni smo da će Vujasinović svojim autoritetom, znanjem i odnosom prema reprezentaciji doprineti daljem razvoju i ostvarivanju najviših ciljeva u narednom periodu.
Vaterpolo savez Srbije želi dobrodošlicu Vladimiru Vujasinoviću na mesto selektora reprezentacije Srbije, čiji dolazak predstavlja važan trenutak za nacionalni tim i srpski vaterpolo.
Pored Vujasinovića, za sada će stručni štab srpske reprezentacije činiti: treneri – Miloš Korolija, Sergej Šveljo, lekari – Đorđe Ivančević, Goran Lončar, fizioterapeut – Dragan Parandilović.
Prvo okupljanje srpskog nacionalnog tima održaće se 16. juna u Beogradu, kada će i zvanično početi pripreme za Mediteranske igre koje će se održati krajem avgusta u Italiji.“

