
Ambasada Srbije u Iranu objavila je da se u toj zemlji u ovom trenutku nalazi još 14 državljana Srbije, prenosi RTS.
U Iranu (Teheran, Tabriz, Isfahan, Jazd) se u ovom trenutku nalazi još 14 državljana Srbije, od kojih sedmoro ima dvojno državljanstvo Irana i Srbije, navela je Ambasada Srbije u Iranu.
„Svi su dobro i u kontaktu su sa Ambasadom“, dodaje se.
Ambasada je objavila dežurni kontakt telefon (+98 935 220 6109), kao i preporuke našim državljanima koji se nalaze u Iranu.
„Ukoliko postoji mogućnost da se bezbedno napusti Iran, učiniti to što pre; Pratiti objave lokalnih vlasti i pridržavati se preporuka; Izbegavati nepotrebne izlaske na otvoreno; Pratiti preporuke MSP i Ambasade“, ističe se iz Ambasade Srbije u Iranu.
Podsetimo, Sjedinjene Države i Izrael pokrenuli su u subotu veliki napad na Iran, koji je predsednik Tramp predstavio kao priliku za promenu režima u Teheranu.
Istorijske odnose SAD i Irana pročitajte ovde.
У Ирану ( Техеран, Табриз, Исфахан, Јазд) се у овом тренутку налази још 14 држављана Србије ( укључујући и 7 двојних држављана Ирана и Србије). Сви су добро и у контакту су са Амбасадом.
Дежурни телефон Амбасаде: +98 935 220 6109— Serbia in Iran (@SRBinIran) February 28, 2026



