Poslanik PSG i profesor Radivoje Jovović pušten je danas iz kućnog pritvora da se brani sa slobode, potvrđeno je Danasu.
Jovoviću je u avgustu određen pritvor u trajanju do 30 dana u zatvoru na Klisi, dok je aktivistkinji PSG Isidori Čeleketić tada određen kućni pritvor u trajanju do tri meseca.
Policija je privela Radivoja Jovovića u utorak, 19. avgusta tokom blokade novosadskog suda, kada je pokušao da prođe do četvrtog ulaza u sud. Par sati kasnije privedena je i Isidora Čeleketić.
Oni se, kako je navela policija, sumnjiče da su sprečavali službeno lice u vršenju službene dužnosti, odnosno da su „tokom neprijavljenog javnog okupljanja ispred Osnovnog suda u Novom Sadu, fizički sprečavali javnog tužioca da uđe u zgradu suda“.
Jovović je krajem novembra dobio rešenje Višeg suda u Novom Sadu kojim mu se kućni pritvor produžava za dodatnih devedeset dana uz pooštravanje mere na zabranu korišćenja telefona i interneta, kao i primanje poseta u svoj dom, saopštili su iz novosadskog odbora Pokreta slobodnih građana.




