Kolona građana i studenata koja je danas krenula iz Beograda ka Novom Sadu, konačno je stigla u Inđiju gde će prespavati pred nastavak puta, javlja N1.

Za učesnike šetnje, organizatori su razapeli šatore i postavili dušeke na gradskom trgu, na kojim će večeras spavati nekih 2500 studenata i građana nakon što su lokalne škole odbile da prime putnike.

U Inđiji bez službenog prenoćišta, ali su građani i crkva primili studente

Učesnici šetnje danas su krenuli iz Beograda sa dve lokacije, a u putu im se pridružila i grupa iz Niša.

Šetače su u svim mestima kroz koja su prolazili dočekali građani na ulicama koji su pripremili hranu i osveženje za putnike.

Iako je u pešačkoj zoni u Inđiji postavljeno oko 2.500 improvizovanih kreveta, lokalna vlast nije obezbedila službeno prenoćište.

Kako je jedna od organizatora izjavila, građani su otvorili svoje domove, a šetači će moći da prenoće i u porti katoličke crkve.

Ostavite komentar

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Neophodna polja su označena *

Pre slanja komentara, pogledajte i upoznajte se sa uslovima i pravima korišćenja.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.