Košarkaši Denver Nagetsa savladali su Vašington Vizardse, rezultatom 117:104 i tako upisali 13 pobedu od početka sezone.

Meč je prelomljen u drugoj četvrtini kada se tim Majkla Melouna odvojio, na poluvreme otišao sa 17 razlike, a u drugom delu bez problema držao nedostižnu razliku za Vizadrse.

Nije problem predstavljao ni veliki broj izgubljenih lopti (20), ni veoma loš šuta za tri poena, jer su Nagetsi stvorili skakačku dominaciju i nisu dopustili protivniku da hvata ofanzivne skoke i tako ima druge napade.

Najznačajniji u tom segmentu igre bio je Nikola Jokić koji je uhvatio 20 skokova na meču. Vašington je drugi tim u ligi po napadačkoj produkciji na 100 poseda, a time što nisu imali „drui napad“ potpuno su upasivljeni.

Tako je predupredio da se ekipi osveti to što je uzeo veoma mali broj šuteva za nosioca igre.

Igrao je nesebično i prepustio saigračima da se razmašu u napadu, dok je on obavljao „prljav posao“.