Da li umetnost treba da bude angažovana? Treba. Da li su okej neke predstave koje ne moraju biti angažovane nego su samo predstave? Okej su.
O tome razmišljam dok u nedelju uveče sedim u JDP-u na otvaranju BITEF-a i gledam predstavu Svaki pokušaj će se završiti skršenim telima i slomljenim kostima u koreografiji Jana Martensa iz Antverpena. Evo još uvek mi ide ta ponavljajuća melodija iz sjajne predstave zbog koje ponovo intenzivno razmišljam o novoj angažovanosti u umetnosti.
CEO TEKST NOVE KOLUMNE BRANKA ROSIĆA ČITAJTE U NOVOM NEDELJNIKU KOJI JE NA KIOSCIMA OD ČETVRTKA 29. SEPTEMBRA. DIGITALNO IZDANJE DOSTUPNO NA NSTORE.RS
Da li je među tih pet nepokolebljivih zemalja koje drže do morala i integriteta takmičenja Srbija? Heh, naravno da nije; naši su po običaju čekali da sve prođe, ne shvatajući da je nemanje stava najveći stav koji postoji.
U prevozu, u prodavnici, u banci, tu su ljudi koji napišu – pa dobro, makar se trude da napišu, nekad ne ide, teška su ta slova – „Studirala na kićovanu pa najebala“ na apel za pomoć, na vest da je jedna devojka nestala.