Košarkaši Denver Nagetsa pobedili su ekipu Portland Trejlblejzersa rezultatom 111:106, u meču u kom je glavnu reč i ulogu vodio Nikola Jokić, a zakucavanjem tridesetak sekundi pre poslednje sirene i „zvanično“ upisao novu pobedu za svoj tim.

Srpski centar je je predvodio ekipu Denvera do sa 41 poenom u u jednom od derbija Zapadne konferencije NBA lige, uprkos kadrovskim problemima i nedavnom porazu od Atlante. „Džoker“ je na terenu proveo nešto manje od 38 minuta, a pored još jednog 40+ meča, upisao je po pet asistencija i skokova. Njegov verni pratilac Džamal Marej doprineo je ovoj tesnoj pobedi sa 24 poena, ali 19 u poslednjoj četvrtini, kada je utakmica prelomljena.

U redovima Portlanda istakli su se Lilard sa 25, Entoni sa 25 i Trent sa 18 poena.

Jokić je bio raspoložen od samog starta, pošto je prvu četvrtinu završio sa 11 poena, a na poluvreme otišao sa čak 23. Sa druge strane, izvrsno šutersko veče imao je Karmelo Entoni, koji je predvodio strelce Portlanda na poluvremenu.

Portland je u drugoj četvrtini, nakon početnog vođstva Nagetsa, stigao do izjednačenja, da bi potom većim delom treće četvrtine imao prednost, koja je varirala između šest i osam poena. Na leđima Jokića, koji je treću četvrtinu završio sa 35 poena, Denver je stigao do izjednačenja pred poslednju deonicu.

Većim delom poslednje četvrtine gledao se šuterski obračun Lilarda i Marija.

Nagetsi nisu mogli da računaju na usluge Herisa, Milsapa, Grina, Doziera i Hemptona…

Nagetsi su tako došli do 17. pobede i uz 14 poraza, zauzimaju sedmo mesto na Zapadu.

Portland je peti u istoj konferenciji, sa učinkom 18-13.