U Loznici je bez struje oko 10.500 ljudi, a ako snabdevanje ne bude normalizovano tokom večeri, najugroženijima će biti dostavljeni agregati, navode iz Sektora za vanredne situacije, prenosi Radio-Televizija Srbije.

Pripadnici tog sektora MUP-a su iz obližnjeg vikend-naselja evakuisali tri osobe.

Građane su pozvali da ne prilaze Drini iz znatiželje, jer postoji opasnost od skliznu u reku ili da dođe do naglog povećanja vodostaja zbog ispuštanja vode iz prepunog Zvorničkog jezera.

poplavljena vikend naselja

Juče popodne i rano jutros Drina se izlila u nebranjenom području i poplavila je vikend naselja od Ljubovije do Loznice.

Situacija u priobalju Drine se u međuvremenu poboljšala, a nivo vode opada.sneg

Tokom popodneva struju su dobili građani Šapca, Koceljeve i Bogatića, a problema i dalje ima u opštini Vladimirci gde je na snazi vanredna situacija, jer su bez struje i vode građani u sedam mesnih zajednica.

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *

Pre slanja komentara, pogledajte i upoznajte se sa uslovima i pravima korišćenja.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.