Predsednik Sjedinjenih država Donald Tramp, rekao je danas u razgovoru sa predstavnicima medija da ne razume interesovanje u slučaj Epstin, navodeći da Epstin „nikada nije bio važna faca u stvarnom životu“, kao i da samo „loši ljudi“ žele da priča o njemu traje i dalje, prenosi CNN.
Na pisti vazdušne baze „Endruz“ (Joint Base Andrews), gde je sleteo svojim predsedničkim avionom „Air Force One“ nakon posete Pensilvaniji, predsednik Tramp odgovarao je na pitanja novinara o pregovorima o miru u Ukrajini, ali i o „Epstinovoj listi“ i interesovanju njegovih pristalica za nju.
„Zašto mislite da ih to privlači? On je već dugo mrtav. Nikada nije bio važna faca u stvarnom životu. Ne razumem ni zašto tolika radoznalost, ni tu fascinaciju. Iskreno, ne razumem“, rekao je Tramp nagovestivši pritom da neka od saopštenja u istražnim dosijeima o Epstinovim saradnicima mogu sadržati neistinite optužbe.
„Ne zaboravite: godinama smo gledali na Mulerovu hajku – Stilov dosije i sve te razne stvari, koji su bili potpuno lažni. Sva ta priča je bila lažna. Ali ne razumem zašto bi slučaj Džefrija Epstina bio interesantan bilo kome. Prilično je dosadna tema. Ponižavajuće je, ali dosadno“, rekao je Tramp.
„Mulerova hajka“ o kojoj Tramp govori odnosi se na istragu vođenu od strane specijalnog tužioca Roberta Mulera o navodnim vezama između Trampa i ruskih obaveštajnih službi tokom predsedničke kampanje 2016. godine. Podsetimo, Tramp je tada, između ostalog, optužen i da je uz pomoć ruskih hakera neovlašćeno ostvario pristup mejlovima svoje protivnice u trci za predsednika, Hilari Klinton.
„Mislim da, iskreno, samo prilično loši ljudi, uključujući lažne vesti, žele da to i dalje traje“, rekao je Tramp, što je navelo njegovog sekretara za trgovinu, Hauarda Lutnika, da se nasmeši.
„Ali – verodostojne informacije“, zaključio je Tramp, „neka ih objave. Rekao bih: sve što je kredibilno, neka imaju.“
„KO TRAMPU GOVORI DA PRIČA O EPSTINU NIJE VELIKA STVAR?“
Čim su Trampove najnovije izjave dospele na društvene mreže, Majkl Flin mlađi, sin prvog Trampovog savetnika za nacionalnu bezbednost, komentarisao je:
„Jednostavno ne razumem ovaj odgovor… Ko mu govori da priča o Epstajnu nije velika stvar ni zanimljiva?? Da li (predsednik) zaista veruje ono što ovde govori?“
I just don’t get this response…
Who is telling him the Epstein story isnt a big deal or not interesting??
Does @POTUS really believe what he’s saying here? https://t.co/fwHvUKlOEC
— Michael Flynn Jr (@realmflynnJR) July 15, 2025
Flin mlađi se našao prisiljen da podnese ostavku iz Trampovog tima 2016. godine nakon što je na „Iks“-u (tada Tviteru) širio teoriju zavere „Picagejt“, koja tvrdi da se grupa demokrata u podrumu picerije u Vašingtonu bavila seksualnim iskorišćavanjem dece, preneo je Gardijan.
Nakon što je 2016. jedan pobornik te teorije došao naoružan do restorana da „oslobodi decu“, Flin je tvitovao da dok se teorija ne dokaže kao netačna, „ostaje priča“.






