
Studenti u blokadi su na društvenoj mreži Instagram najavili da se u subotu, 20. septembra, sastaju da pruže podšku „onima koji su na prvoj liniji odbrane naše zemlje“.
Podsetimo, vlast je najavila da će se vojna parada održati 20. septembra.
„Pružamo podršku ljudima koji nose uniformu sa čašću, iako su često oni ti koji snose posledice korupcije i loših odluka režima. Uprkos svemu, oni i dalje čuvaju savest, čast i integritet u vojnim redovima“, ocenjuju studenti.
Oni naglašavaju da „snaga vojske nije u vlasti i njenim funkcionerima. Snaga vojske je u svakom pojedinačnom vojniku, kadetu, desetaru, oficiru. Snaga vojske je u zajedništvu“.
„Uprkos pokušajima da se Vojska Srbije oslabi i sroza, ona i dalje opstaje kroz svoju brojnost i kroz veru ljudi koji je čine. Naš zadatak je da pokažemo da stojimo uz njih, mirno i dostojanstveno, verujući da je istinska snaga u narodu i vojsci koji mu pripada“, poručuju studenti.
Studenti navode da će uskoro objaviti više informacija o skupu podršku, te da se tim povodom prate zvanične stranice Studenata u blokadi.
View this post on Instagram




