Predsednik Gradskog odbora Pokreta slobodnih građana (PSG) Stefan Simić ocenio je danas da vlast u Beogradu „nema nikakvu politiku niti viziju razvoja grada“ i da su neophodni novi izbori.

On je za televiziju N1 kazao da se vlast, „umesto da rad u interesu građana, vodi isključivo ličnom koristi dok Beograd tone u dugove“, saopštilo je opozicioni PSG.

„Imamo fantomska preduzeća koja godišnje izvlače milijarde iz budžeta. Kada njih ugasimo, imaćemo sredstva za kanalizaciju, javni prevoz i ravnomeran razvoj svih opština“, rekao je Simić.

„Kvalitet života svakim danom opada“

Simić je u saopštenju upozorio da kvalitet života u Beogradu „svakim danom opada“, da je „sve skuplje, a sve lošije i to građani direktno plaćaju“, dok se grad vodi neodgovornom ekonomskom politikom i problemi se gomilaju iz sednice u sednicu gradskog parlamenta.

„U ponedeljak nas čeka nova sednica i novi predlog budžeta, a već sada je jasno da će on biti još gori od prethodnih“, kazao je.

Kazao je da je „umesto neprekidnog kopanja i betoniranja centra, potrebno ulagati u infrastrukturu širom grada, posebno u kanalizacionu mrežu“, da je zapostavljeno da  svih 17 gradskih opština mora ravnomerno da se razvija.

„Sramota je da glavni grad nema nijednu fabriku za preradu otpadnih voda, iako novca za to ima – ono što nedostaje jeste politička volja“, rekao je Simić i da PSG „kontinuirano nudi konkretna rešenja“, ali „s druge strane ne postoji spremnost za dijalog“.

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *

Pre slanja komentara, pogledajte i upoznajte se sa uslovima i pravima korišćenja.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.