
Viši sud u Beogradu potvrdio je za N1 da je suđenje ministru kulture Nikoli Selakoviću i još tri osobe za zloupotrebu službenog položaja i falsifikovanje službene isprave u slučaju „Generalštab“ zakazano za 4. februar u 10 časova u Specijalnom sudu u Beogradu, piše N1.
Osim ministra Selakovića, u ovom slučaju optuženi su i direktori Republičkog i Gradskog zavoda za zaštitu spomenika kulture Goran Vasić i Aleksandar Ivanović, kao i sekretarka u Ministarstvu kulture Slavica Jelača.
Podsetimo, u slučaju „Generalštab“, Tužilaštvo za organizovani kriminal koje goni okrivljene vodi skraćeni postupak, zbog čega je podignut optužni predlog, a ne optužnica.
To je i razlog zbog kog je odmah zakazan glavni pretres, što znači da počinje suđenje bez održavanja pripremnog ročišta, koje je po zakonu zatvoreno za javnost.
S druge strane, glavni pretres je po zakonu javan i mogu da mu prisustvuju mediji, ali sva zainteresovana javnost.



