Kako javlja reporterka N1, ranije tokom popodneva, posle protesta ispred zgrade Radio-televizije Srbije (RTS) uhapšena su dva studenta.
Dvojica studenata koji su bili privedeni u zgradu policije u Majke Jevrosime pušteni su na slobodu. Oni su napustili policijsku stanicu, a okupljeni građani i studenti su ih pozdravili, javlja N1.
„Luka“ i „Savo“, skandirali su okupljeni građani dok su studenti izlazili iz policijske stanice.
Student Mašinskog fakulteta Luka Pešić rekao je za N1 da je dao izjavu u stanici i da se za sada ne tereti ni za šta.
„Samo sam dao izjavu kao građanin i pustili su me i da je to to za sada i da ću možda dobiti neki poziv od tužiteljke“, rekao je on.
Ispričao je da se hapšenje desilo nakon završetka protesta dok su se vraćali. Naveo je kako su videli da ih neke osobe prate i da je kolegama rekao da treba da se vrate na drugu stranu, kada su primetili da su te osobe počele da trče ka njima.
„Mi smo se uspaničili i iz tog razloga smo krenuli da bežimo. U nekom trenutku iz marice su izleteli policajci u punoj opremi i krenuli da trče ka nama“, rekao je on.
Studenti uz podršku građana okupili su se prethodno večeras ispred policijske stanice u beogradskoj ulici Majke Jevrosime, a povod je zahtev za puštanje na slobodu dvojice uhapšenih kolega.
Kako javlja reporterka N1, ranije tokom popodneva, posle protesta ispred zgrade Radio-televizije Srbije (RTS) uhapšena su dva studenta.
Jedan od njih je Luka Pešić, student Mašinskog fakulteta, a drugi je student fakulteta Union.
Tokom trajanja protesta u Majke Jevrosime, policija u opremi za razbijanje demonstracija potisnula je okupljene na trotoar u nameri da održe cirkulaciju saobraćaja.
Prema informacijama N1, policija nije znala da kaže koliko je privedenih na današnjim protestima dovedeno u stanicu u Majke Jevrosime.
Nekoliko desetina građana je na ovoj lokaciji.
Podsećamo da su u nedelju popodne širom Srbije, uključujući i Beograd u blizini zgrade javnog medijskog servisa, održani paralelni protesti građana koji podržavaju studente u blokadi i onih koji se protive blokadama.