Studenti koji blokiraju Mašinski fakultet u Beogradu saopštili su da su oko 14 časova nepoznati muškarci pokušali nasilno da upadnu na njihov fakultet i da uzmu transparent „Mašinci protiv mašinerije“, piše N1.

Studenti su objasnili da se ispred Mašinskog parkirao crni automobile marke „audi“ i da su iz njega izašla dvojica nepoznatih muškaraca, a sa strane su im se pridružila još dvojica.

Oni su nasilno pokušali da uđu pored portira, ali kada je trebalo da predaju lične karte radi evidencije, jedan od njih je počeo da pravi problem pod izgovorom da je došao samo da upiše ćerku, objavljeno je na Instagram profilu studenata u blokadi Mašinskog fakulteta.

Onda je, prema rečima studenata, drugi muškarac mimo protokola ušao u hol fakulteta i počeo da uzima transparent „Mašinci protiv mašinerije“.

“Kolega ga je potom zamolio da vrati tramsparent na mesto, što on nije uradio, pa je morao da se otima s njim. Ubrzo su se okupile i ostale kolege, nakon čega su nasilnici pobegli”, navode studenti.

Oni dodaju da je nakon toga pozvana policija, koja je tražila izjave očevidaca i tražila da se prijava protiv nasilnika podnese u stanici.

Dogovoreno je da dođu da preuzmu snimke sa sigurnosnih kamera, a radnica obezbeđenja fakulteta je otišla da prijavi upad.

Studenti su naveli da su fotografije automobila iste registarske tablice pronađene na Fejsbuk stranici „Polovni automobili“, gde ga prodaje profil pod imenom Jovan Mitrović, uz napomenu da je automobil služio Vladi Srbije.

Studenti su osudili današnji upad na njihov fakultet i nadaju se da će policija sarađivati sa njima i adekvatno kazniti napadače.

Ostavite komentar

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Neophodna polja su označena *

Pre slanja komentara, pogledajte i upoznajte se sa uslovima i pravima korišćenja.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.