(Beta) – Srpska koalicija NADA saopštila je da će otvoriti pitanje državnog uredjenja Srbije, odnosno da li će i oblik vladavine biti republika ili monarhija.

Kako su saopštili iz koalicije koju čini POКS, DSS i 25 udruženja gradjana, to opredeljenje je potvrdjeno i na sastanku sa predsednikom Кrunskog saveta, Dragomirom Acovićem.

„Sa velikim zadovoljstvom i velikom čašću potvrdili smo jednu od naših najvažnijih tačaka, a to je da ćemo u dogledno vreme otvoriti pitanje koje predstavlja istovremeno dug prema našoj istoriji, a to je pitanje srpske krune, jer se Srbija tokom čitave svoje istorije razvijala pod njom, od 1217. godine do 29. novembra 1945. godine, kad je ukinuta nedemokratski i protivpravno“, izjavio je kandidat za predsednika Srbije ispred Srpske koalicije NADA Miloš Jovanović.

On je dodao da se ne može zaobići suštinsko pitanje državnog uredjenja, odnosno srpske krune koja je već sada na nacionalnoj zastavi Srbije, navedeno je u saopštenju.

Komentara

  1. Дарко
    27. март 2022. 18:22

    Да Србија не буде гологлава, за круну! До победе!

  2. Коле
    27. март 2022. 18:25

    Уз вас ће стати сваки поштен грађанин ове државе и сва елита која није поткупљена. Ако је једно велико име Бећковић Матија стао уз НАДУ, не двоумим се.

  3. Vlada
    29. март 2022. 15:41

    Kruna na zastavi pokazuje da je Srbija sprdnja od drzave.Jedina republika koja ima krunu na zastavi. Referendum i da vidimo sta narod hoce i koga hoce za kralja.

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *

Pre slanja komentara, pogledajte i upoznajte se sa uslovima i pravima korišćenja.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.