
Nova Demokratska stranka Srbije (Novi DSS) saopštila je danas da osuđuje „protivzakonite i neljudske pritiske“ koje, kako navodi, sprovode rukovodstva lokalnih samouprava, direktori državnih i javnih, ali i pojedinih privatnih preduzeća, ucenjujući zaposlene da dođu na skup 27. juna u organizaciji Srpske napredne stranke (SNS).
„Masovni pritisci se ogledaju kroz politiku ‘štapa i šargarepe’ pa se onima koji se prijave za odlazak na skup obećava povećanje koeficijenta za obračun zarade ili unapređenje, a onima koji odbiju preti se neprodužavanjem ugovora na određeno vreme, raspoređivanjem na lošije radno mesto, a nekima se preti i otkazima“, naveli su iz Novog DSS-a u saopštenju.
Istakli su da, kako navode, „do sada najveći pritisci, praćeni odbijanjem sve većeg boja zaposlenih da u tome učestvuju“, svedoče da se kriza režima produbljuje i da se priča o masovnoj podršci svela na „ogoljenu prisilu“.
Poručili su da će „organizatori pretvaranja ljude u kvote i brojeve“ odgovarati nakon promene vlasti.
„Pozivamo zaposlene da dokumentuju sve pretnje, ucene i pritiske kojima su izloženi, jer će to biti deo dokaznog materijala u postupcima koji će, neminovno, uslediti“, poručili su iz Novog DSS-a.


