

Ovim širenjem na novo geografsko tržište, Molins jača svoju lidersku poziciju u oblasti montažnih rešenja i dodatno učvršćuje status globalnog aktera u industrijskoj gradnji.
TITAN ovom akvizicijom ulazi u sektor montažne gradnje, oslanjajući se na snagu svog brenda u regionu i proširuje svoj portfolio vrednim strukturnim rešenjima na bazi betona. Deo Titan Grupe u regionu je i Titan Cementara Kosjerić, od 2002. godine.
Marcos Cela, izvršni direktor Molins-a, izjavio je: „Ovaj sporazum predstavlja važan korak napred u našoj strategiji rasta za oblast prefabrikovanih betonskih konstrukcija. Takođe, veoma smo zadovoljni partnerstvom sa TITAN-om, vodećom kompanijom u sektoru građevinskih materijala sa kojom delimo zajedničku viziju inovacija, održivosti i digitalizacije u pružanju vrednih strukturnih rešenja na tržištu koje je u ekspanziji.“
„Akvizicija Baupartner-a i zajednički nastup sa Molins-om savršeno su usklađeni sa našom strategijom diverzifikacije portfolija i uvođenja novih i efikasnih građevinskih tehnologija. Nastavićemo sa našim strateškim partnerima da aktivno tražimo nove mogućnosti za rast u ovom regionu i šire“, istakao je Marcel Cobuz, predsednik Izvršnog odbora TITAN Grupe.
Dva međunarodno priznata imena u industriji građevinskog materijala i naprednih građevinskih rešenja – Molins i Titan – udružili su snage u ovom projektu, s ciljem ubrzanja rasta u sektoru prefabrikovanih betonskih rešenja u Jugoistočnoj Evropi. Dve kompanije su potpisale sporazum o zajedničkom preuzimanju 80% kompanije Baupartner, lidera u montažnim betonskim i čeličnim konstrukcionim rešenjima, sa sedištem u Bosni i Hercegovini. Preostalih 20% ostaje u vlasništvu osnivača, koje predvodi Eldin Hadžibegović, čija su preduzetnička vizija i duboko poznavanje industrije bili ključni za izgradnju liderske pozicije kompanije u regionu. Hadžibegović će i dalje aktivno učestvovati u upravljanju kompanijom tokom njenog daljeg rasta, a o novom partnerstvu kaže:
„Ponosan sam na sve što smo kao tim postigli u proteklih 15 godina. Izgradili smo snažnu i pouzdanu kompaniju koja je prepoznata širom regiona. Uzbuđen sam što sada postajemo deo dve veoma uspešne kompanije, Molins i TITAN. Njihovo uključivanje donosi novu snagu, stručnost i stabilnost Baupartner-u. Uveren sam da ćemo zajedno otvoriti nove prilike za rast, inovacije i dugoročnu održivost.“
Kompanija Baupartner, osnovana 2010. godine, posluje u Bosni i Hercegovini, Hrvatskoj i Srbiji i specijalizovana je za projektovanje, proizvodnju i montažu strukturnih montažnih rešenja koja se izrađuju po meri. Zapošljava više od 280 ljudi i poseduje jake inženjerske kapacitete za kompleksne industrijske, logističke i maloprodajne projekte. U poslednjih nekoliko godina uspešno je realizovala više od 110 projekata za širok spektar lokalnih i međunarodnih klijenata
Ova akvizicija potvrđuje posvećenost Molins-a i TITAN-a održivoj i industrijalizovanoj gradnji u Jugoistočnoj Evropi, odgovarajući na sve kompleksne potrebe klijenata i lokalnih zajednica. Molins ovim sporazumom dodatno učvršćuje svoju lidersku poziciju u oblasti montažnih rešenja ulaskom na novo i strateški značajno tržište, dok TITAN dopunjuje svoj postojeći portfolio visokovrednim betonskim strukturnim rešenjima usmerenim ka regionalnim prilikama za rast.
U ovo partnerstvo Molins unosi svoje dugogodišnje iskustvo u montažnoj gradnji, dok TITAN doprinosi jakim regionalnim prisustvom u Jugoistočnoj Evropi. Partnerstvo dodatno jača tehničko znanje i dokazani lokalni kapacitet kompanije Baupartner. Zajedno, stvoriće čvrstu platformu za ubrzanje inovacija, unapređenje operativne efikasnosti i podsticanje održivog rasta u sektoru montažnih rešenja širom regiona.
Zatvaranje transakcije očekuje se do kraja trećeg kvartala, uz uslov završetka standardnih pravnih procedura. Do tada, kompanija će nastaviti da posluje nezavisno. Strane su se složile da ne otkrivaju finansijske detalje sporazuma.



