
Ministarstvo prosvete saopštilo je danas da je izmeštanje učenika Pete beogradske gimnazije u osnovne škole „Isidora Sekulić“ i „Radojka Lakić“ privremeno i da će oni u najkraćem mogućem roku biti ponovo u svojoj matičnoj školi, piše N1.
„Održavanje nastave i regularno funkcionisanje škole nema alternativu, a procedura povratka u matičnu školu je poznata i jasna. Potrebno je da se obezbede adekvatni sanitarni i drugi uslovi u zgradi škole i samim tim bezbedan povratak dece u objekat matične škole. Poređenje sa nekim drugim gimnazijama je apsolutno neprihvatljivo“, navodi se u saopštenju.
Iz Ministarstva prosvete kažu da „svakim danom neodržavanja nastave i protesta Peta beogradska gimnazija gubi na ugledu i zbog toga uspostavljanje redovnog nastavnog procesa u toj školi nema alternativu“.
„Protesti i održavanje napetosti i nepoverenja svako ne idu u prilog normalizaciji nastave i bržem povratku učenika u školu i predstavlja pokušaj destabilizacije obrazovnog sistema. Neophodno je obrazovni proces odvojiti od politike, a bilo kakvo organizovanje koje ometa rad nadležnih službi i zaposlenih nije u interesu učenika. Zajednički cilj i interes je da se što pre normalizuje nastavni proces u Petoj beogradskoj gimnaziji, kako bi mogli legalno i legitimno da se konstituišu organi škole i nastavi sprovođenje započetog javnog konkursa za izbor novog direktora škole“, zaključuje se u saopštenju.
Podsetimo, učenici Pete beogradske gimnazije i njihovi roditelji su pre početka nastave organizovali okupljanje ispred Pete beogradske gimnazije kako bi izrazili protest što je Ministarstvo prosvete, iako su đaci prekinuli višenedeljnu blokadu, nastavu premestilo u dve obližnje osnovne škole.
