
Madlenijanum sa ponosom poziva publiku na koncert istaknute operske umetnice Katarine Jovanović, profesorke FMU. Primadona Katarina Jovanović nastupiće u Beogradu posle skoro dve godine odsustva sa prestoničkih scena i to baš u Madlenijanumu, gde je održala prvi resital nakon pobede na takmičenju Montserat Kabalje, 2000. godine. Tada je nastupila sa pijanistom i profesorom FMU Aleksandrom Kolarevićem, a ovaj put će za klavirom biti pijanista i profesor FMU, Vladimir Vanja Šćepanović.

Čućemo veoma zanimljiv program sačinjen od poznatih pesama najizvođenijih operskih kompozitora Verdija, Vagnera i Pučinija, kao i dela pomenutih kompozitora koje nikada ranije nismo imali prilike da čujemo u Beogradu.
Pridružite nam se na ovom važnom umetničkom događaju kojim naša čuvena operska umetnica i Vitez Umetnosti i Kniževnosti vlade Republike Francuske, Katarina Jovanović započinje proslavljanje 30 godina svog umetničkog rada.





