Građani nekoliko beogradskih opština najavili su za večeras, od 19 časova, akciju pod nazivom „Malo večernje dinstanje“, koja će se održati kod Vukovog spomenika.

Stanovnici Palilule, Zvezdare, Savskog venca, Starog grada, Vračara, krenuće organizovano iz svojih opština da bi se sastali kog Vukovog spomenika u 19 časova, saopštili su organizatori.

Stanovnici desne obale opštine Palilula se okupljaju u 17:45 ispred bioskopa „Slavica“ na Karaburmi, odakle će krenuti ka Bogosloviji da bi se susreli sa komšijama sa leve obale u 18:30 časova.

Kod „Cvetka“ će se u 18 sati okupiti Grocka, Kaluđerica, Konjarnik, Mali Mokri Lug i Mirijevo.

Takođe, u 18 časova počeće okupljanje ispred opštine Savski venac, dok će se građani Starog grada okupiti ispred Rektorata od 18.15. Vračarci su zakazali „sastanak“ ispred svoje opštine u 18.30.

Prema planu akcije, u 19:14 predviđeno je 16 minuta tišine, u znak sećanja na žrtve pada nadstrešnice u Novom Sadu.

Nakon tišine, od 19:30 časova kreće buka i „dinstanje“, a specijalni gost je čuvena „borčanska šerpa“.

„Svi su pozvani da ponesu šerpe, poklopce, duvačke instrumente, pištaljke, ali i da naprave transparente kojima bi poručili šta žele da prodinstaju“, navedeno je u saopštenju.

Ostavite komentar

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Neophodna polja su označena *

Pre slanja komentara, pogledajte i upoznajte se sa uslovima i pravima korišćenja.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.